SANGRE AZUL

KORFS

a technológie


Klinika Ortodoncie, Regeneratívnej a Forenznej Stomatológie Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a Sangre Azul (KORFS)


Zakladateľom zubnej kliniky Sangre Azul je doc., MUDr.Andrej Thurzo,PhD, MPH, MHA, ktorý vyštudoval Lekársku fakultu Univerzity Komenského. Bol prvým lekárom v SR, ktorý rozšíril techniky neviditeľných lingválnych fixných aparátov(Incognito, eBrace) ako aj techniky priesvitných vyrovnávačov (Invisalign, OrthoCaps). Pôsobil, a tieto postupy aj školil, na rôznych pôsobiskách: Stomatologická klinika OÚSA na Heydukovej, Dentaderm v Auparku či Ortodoncia v Retre. Doc. Thurzo zaškolil základy týchto techník mnoho ďalších doktorov, ktorí dnes pôsobia vo vlastných pôsobiskách. Sangre Azul ordinovala od roku 2015 na Antolskej 4 a od roku 2020 na Dvořákovom nábreží 4 v River Parku.
Pôsobenie Sangre Azul prinieslo do Slovenskej klinickej praxe množstvo inovácií, ktoré dnes už berieme za samozrejmé, napríklad:

- nahradenie odtlačkov zubov rutinným skenovaním
- 3D skeny tváre a 3D kefalometrická analýza
- Digital Smile Design ortodontických prípadov
- individualizovaná 3D tlač PowerArms a PowerCaps
- ortognátne operácie pacientov na Invisalign
- invisalign pre teenagerov či DentalMonitoring

Naše skúsenosti A technológIe
Akcelerátory v ortodoncii

AkcelerátoryAkcelerátory

Simulátory

Smile View + iTero simulator

LIDAR v ortodoncii

3d a 4d skenovanie tvari

Analytický softvér

CBCT záznam tvrdých a mäkkých tkanív

3D tlač

3D tlač v zubnom lekárstve sa sústredí hlavne na dlhodobé provizória, totálne protézy ale aj na edukáciu pacienta či tlač navigačných šablón.

Dental Monitoring

Ide o “samo-oskenovanie sa” pacientom pomocou jeho súkromného mobilu s kamerou. Pacient sa oskenuje na základe výzvy aplikácie.

Intraorálne skenery

Digitálne intraorálne skenovanie tu už je dlho, rutinne bolo však do bežnej ortodontickej praxe zavedené až v roku 2013/2014 doc. Thurzom.

Smart Aplikácia

Verzia 2.0 aplikácie vyvíjanej od roku 2015 nadväzuje na funkčné prototypy, ktorých testovania sa zúčastnilo viac než 200 pacientov kliniky Sangre Azu...

Naš blog

Prečítajte si užitočné rady a návody ako na zdravý úsmev

Neviditeľný strojček Invisalign ZADARMO

Kristína Jančovičová doc. Andrej Thurzo
Read more
Tvárou navigovaný liečebný plán

MUDr. Andrej Thurzo, PhD, MPH, MHA doc. Andrej Thurzo
Read more
Mýty a legendy o Invisaligne

MUDr. Andrej Thurzo, PhD, MPH, MHA doc. Andrej Thurzo
Read more
Milujeme našu prácu

Čo na nás hovoria naší pacitenti?

Barbora Gabrisova Barbora Gabrisova

Vysoko profesionálny a inovatívny prístup s významnou klinickou odbornosťou. P. Dr. Thurza odporúčam každému, kto sa rozhodne pre uvedenú ambulanciu. Skúsený prístup vyzdvihujem vrátane celého tímu SA

pred 5 rokmi

Marcel porubän Marcel porubän

Ďakujem pekne za málokedy zažiteľny ľudský, profesionálny a odborny prístup Pána Dr. Thurza.vdaja milým ústretový sestričkam a celému tímu. Vždy vládne srdečná, milá a bezprostredná atmosféra. Člove..

pred 5 rokmi

Nela Nela

Najlepsi lekar akeho som kedy mala.Skutocny odbornik a skvely ludsky pristup.Odporucam kazdemu kto chce mat pekny usmev

pred 8 rokmi

Lucia Mudra Lucia Mudra

Velmi pekne dakujem panovi Dr. Thurzovi a celemu timu za skvelu pracu! Caka ma uz len poslednych 10 tyzdnov doplnujucich nasadok a som nadmieru spokojna. Rok ubehol ako voda a ja sa neustale usmievam

pred 7 rokmi

Lucia Malíčková Lucia Malíčková

Hoci som len na zaciatku liečby (6 týždňov) som s liečbou a hlavne s prístupom nadmieru spokojná. Dlahy ma učia disciplíne ale účinok môžem vidieť teraz. V ramci ambulancie som ošetrovana najmodernejš

pred 4 rokmi